W internecie bardzo często możemy znaleźć informacje o otwieraniu biznesów czy prowadzeniu własnej firmy. W sieci rzeczywiście istnieje wiele możliwości oraz opcji, dzięki którym możemy stworzyć swój pierwszy biznes — często niższym kosztem niż ten stacjonarny. Prowadzenie biznesu online nie jest również wirtualnym marzeniem, a coraz popularniejszą alternatywą dla biznesu tradycyjnego. W tym tekście przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na biznes z małym kapitałem w sieci, dzięki któremu będziemy mogli zacząć zarabiać online,prowadząc swoją markę.

Sklep internetowy

Pierwszym pomysłem na biznes w sieci z małym kapitałem jest otworzenie własnego sklepu internetowego. Obecnie jest to bardzo dobry pomysł, gdyż e-handel regularnie rośnie i jest coraz popularniejszy. Na rynku istnieje również wiele platform, na których możemy otwierać własne e-sklepy, nawet z darmo płacąc jedynie prowizję od sprzedaży.

Oprócz platform typu Allegro czy Ebay możemy również stworzyć w cenie kilkuset złotych własną stronę internetową oraz prowadzić sklep pod własną domeną. Handlować możemy wieloma towarami np. tymi o niskiej wartości np. akcesoriami biurowymi. Dzięki temu ma start biznesu, nie będziemy musieli przeznaczać dużych sum, a w miarę jego rozwoju będziemy mogli reinwestować zarobione środki.

Sklep internetowy możemy prowadzić na wiele sposobów. Może być to biznes dodatkowy np. oprócz naszej podstawowej pracy lub główne nasze zajęcie. Sama promocja również może odbywać się niskokosztowo np. poprzez marketing szeptany czy promocję w social mediach. Plusem tego biznesu jest prowadzenie go według własnego uznania i w taki sposób jaki będzie dla nas dogodny. Nie musimy posiadać również na początku biznesu dużych powierzchni magazynowych czy zatrudniać pracowników. W taki sposób można zarabiać wiele środków bez ograniczenia czy górnej granicy — co będzie sporym plusem dla osób chcących całkowicie poświęcić się zarabianiu w sieci.

Usługi cyfrowe

Kolejnym bardzo ciekawym sposobem na biznes w sieci z małym kapitałem są usługi cyfrowe. Obecnie marketing internetowy czy usługi związane z pracą online stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób czy firm bardzo chętnie korzysta z nich, pozostawiając na tym rynku spore sumy pieniędzy. Dobrym pomysłem na biznes bez dużego wkładu może być oferowanie takich usług jak marketingu szeptanego, copywritingu, pozycjonowania stron czy montowania filmików na YT.

Z czasem możemy zatrudniać osoby, które będą wykonywały dla nas taką pracę odpowiednio taniej. W ten sposób możemy budować własną markę np. agencji interaktywnej, rozpoczynając działanie samodzielnie, a z czasem zatrudniając osoby do pracy. Usługi cyfrowe mogą dotyczyć też wirtualnego asystenta, prac biurowych online czy umawiania klientów i obsługi klienta zdalnie. Do tego typu biznesu nie potrzebujemy biura ani sprzętu czy środków na rozpoczęcie działalnośc

Dropshipping

Niezwykle ciekawym sposobem na biznes internetowy jest również dropshipping. Jest to model sprzedaży, który opiera się na sprzedawaniu przedmiotów, których nie posiadamy, a następnie ich zamawianiu u dostawcy z bezpośrednią wysyłką do klienta. Sposób ten, choć może wydawać się na pierwszy rzut oka nieco skomplikowany, w rzeczywistości taki nie jest. Wymaga jedynie otworzenia samego e-sklepu np. na platformach sprzedażowych lub sklepu dedykowanego.

Nie musimy w tej opcji posiadać żadnych środków na uruchomienie biznesu. Towary będziemy kupowali i wysyłali do klienta, dopiero gdy klient kupi je najpierw od nas i zapłaci za nie. Środki na pokrycie zakupu będziemy zatem czerpali z wpłat od klientów. Nie musimy posiadać też miejsca magazynowego czy środków na pakowanie i wysyłkę produktów. Aby handlować w modelu dropshippingowym, należy posiadać jedynie czas oraz komputer z dostępem do internetu. Musimy też dość dobrze poruszać się po sieci i mieć zmysł handlowy, aby wynajdować tanich dostawców oraz sprzedawać drożej produkty.

Prowadzenie bloga i stron internetowych

Jednym z najlepszych sposobów na prowadzenie biznesu internetowego z małym nakładem finansowym jest założenie własnej strony tematycznej lub bloga. Wbrew pozorom nie musimy prowadzić bloga hobbystycznie, a możemy na nim zarabiać. Jeśli stworzymy wartościową witrynę, którą będą odwiedzali regularnie czytelnicy, zarobki mogą być liczone w setkach złotych. Cały biznes polega na stworzeniu strony internetowej i popularyzacji witryny. Na stronie możemy następnie zamieścić reklamy, na których będziemy zarabiali czy pobierać pieniądze za publikowanie artykułów sponsorowanych.

Możemy również zostać influencerami, polecać produkty czy handlować witrynami. Biznes ten wymagał będzie od nas jedynie wkładu na zakup domeny i stworzenia witryny. Treści na stronie kupować możemy opcjonalnie lub tworzyć je samodzielnie. Plusem tego biznesu jest elastyczność, gdyż możemy działać według własnego uznania i pracować w takiej formie, w jakiej chcemy. Nie ryzykujemy również sporego wkładu i cały proces nie jest skomplikowany.

Pozostanie influencerem

Prowadzenie bloga, kanału tematycznego czy konta w social mediach również może być ciekawym sposobem na biznes. Pozostanie osobą rozpoznawalną, która posiada grono odbiorców, może być dla nas sposobem na utrzymywanie się i zarabianie w sieci. Z pewnością obecnie istnieje wiele takich osób. Pomijając kwestie moralne, stając się rozpoznawalnym, możemy zarabiać spore sumy za polecenie danego produktu czy opublikowanie posta.

Biznes związany z zarabianiem w ten sposób polega na stworzeniu kanału tematycznego, jego rozwijaniu i promowaniu własnej osoby. Tak jak w poprzednim pomyśle promowaliśmy blog lub serwis tematyczny, tak w tym promować będziemy siebie. Im bardziej będziemy stawali się rozpoznawalni, tym więcej propozycji współpracy, będziemy otrzymywali. Obecnie bardzo wiele marek czy firm chce reklamować się właśnie poprzez influencerów, gdyż reklama taka jest skuteczna, efektywna i pozytywna wizerunkowo. Mając swoją rozpoznawalność, możemy stać się ambasadorem danej marki, odpłatnie publikować posty czy polecać konkretne marki.